Tələbə adını qazanan şəhid əmanətlərinin şərəfinə ziyafət təşkil olundu
Vətənimizin bütövlüyü və dövlətimizin müdafiəsi uğrunda canını fəda edən şəhidlərimizin xatirəsi hər birimiz üçün əzizdir.
Onların əmanətləri olan ailələrinə, övladlarına sahib çıxmaq isə cəmiyyət olaraq borcumuzdur.
Sevindirici haldır ki, bu il çox sayda şəhid ailələrinin üzvləri qəbul imtahanlarında uğurlu nəticə göstərərək tələbə adını qazanıblar.
Tədris ili başlamamışdan öncə tələbə adını qazanan 18 şəhid əmanətinin şərəfinə ziyafət təşkil olunub.
Təhsil Nazirliyi, Mədəniyyət Nazirliyinin nümayəndələrinin və bir sıra ziyalıların iştirak etdiyi ziyafətdə çıxış edənlər şəhid əmanətlərinin qazandıqları uğurlu nəticələrdən bəhs ediblər.
Qeyd olunub ki, onlar tələbə adını qazanmaqla mühüm uğura imza atıblar. Çıxış edənlər şəhid əmanətlərinin təhsil almasının əhəmiyyətindən də söz açıblar. Şəhid ailələrinə qayğı göstərməyin vacibliyi isə xüsusi vurğulanıb. Bildirilib ki, şəhid ailələrinin yanında olmaq hər birimizin mənəvi vəzifəsidir.
“Fire Land Group”un təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirin sonunda “Baku City Residence” tərəfindən tələbə adını qazanan şəhid xanımlarına və övladlarına qiymətli hədiyyələr təqdim olunub.

Meeting with the children of martyrs who became students
The cherished memory of our brave martyrs, who sacrificed their lives to protect our territorial integrity and defend our nation, holds a special place in our hearts.
It is a great honor for all of us as a society to support their families and children.
It's touching to note that this year, many families of martyrs are proudly celebrating their children's academic achievements as they earned the title of "students".
Before the start of the academic year, a meeting was organized with 18 children of martyrs who had achieved the status of students.
The event was attended by officials from the Ministry of Science and Education, the Ministry of Culture, and prominent intellectuals who discussed the impressive academic performance of these children.
It was highlighted that they had reached a significant milestone by earning the distinction of being students. The speakers also emphasized the importance of providing education to the children of our heroes. It was noted that it is a moral obligation for each of us to stand by the families of the martyrs.
At the conclusion of the event organized by “Fire Land Group”, “Baku City Residence” provided Martyrs' families with valuable gifts.