“Baku City Residences”dən ÖZƏL DƏSTƏK: Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin tələbələrinə təqaüd ayrılacaq
Peşəkar kadr potensialının hazırlanmasına dəstək
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində təşkil edilən imzalanma tədbirində “Baku City Residences” şirkətinin nümayəndələri və Universitet rəhbərliyi iştirak ediblər.
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin rektoru Gülçöhrə Məmmədova tədbirdə çıxışı zamanı “Baku City Residences” ilə əməkdaşlıqdan məmnun olduqlarını bildirib. Rektor qeyd edib ki, “Baku City Residences”lə əməkdaşlığın Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinə böyük faydası olacaq.
Tədbirdə çıxış edən “Baku City Residenses” şirrkətinin İcraçı Direktoru Ramil Məhərrəmov qeyd edib ki, şirkət tərəfindən daşınmaz əmlak sektorunda ixtisaslı kadr potensialının hazırlanmasına hər zaman xüsusi diqqət yetirilib və inşaat sektorunda peşəkar kadrların yetişdirilməsində Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin rolunu yüksək qiymətləndirib.
Təqaüd və təcrübə imkanı
Qeyd edək ki, “Baku City Residences” və Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti arasında imzalanan memorandumun əsas məqsədi memarlıq, şəhərsalma sektorunun inkişafında peşəkar kadrların yetişdirilməsinə töhfə verməkdir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində “Baku City Residences” Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində təhsil alan bir qrup tələbəyə fərdi təqaüd ayıracaq. Öncədən müəyyən olunmuş kriteriyalar əsasında seçilən tələbələrə “Baku City Residences”in müxtəlif departamentlərində çalışmaq imkanı yaradılacaq.
Qeyd edək ki, “Baku City Residences” Azərbaycan daşınmaz əmlak bazarında özünəməxsus yerə və zəngin təcrübəyə malik olan bir brenddir. Müasirliyi və komfortu özündə birləşdirən “Baku City Residence”, müştərilər üçün ehtiyac duyulan xidmətləri vahid məkanda əlçatan edir.
“Baku City Residences” qısa müddət ərzində düşünülmüş rahatlığı ilə seçilən “Baku City Residence Olimpik”, “Baku City Residence Khatai”, “Bayıl Bay”, “Yacht Club Residences” kimi layihələrə imza atıb.

Baku City Residences Announces Scholarship Program for Azerbaijan University of Architecture and Construction Students
Professional Talent Development
Representatives from "Baku City Residences" and university officials met for a signing of a memorandum at the Azerbaijan University of Architecture and Construction.
Gulchohra Mammadova, the Rector of the Azerbaijan University of Architecture and Construction, expressed her contentment with the collaboration with "Baku City Residences." The Rector emphasized that partnership with "Baku City Residences" will bring substantial advantages to the university.
Addressing the audience, Ramil Maharramov, the Chief Executive Director of "Baku City Residences," highlighted the company's continuous commitment to the development of skilled professionals in the real estate industry. He also conveyed deep appreciation for the role played by the Azerbaijan University of Architecture and Construction in training professionals within the construction sector.
Scholarship and Internship
"Baku City Residences" and the Azerbaijan University of Architecture and Construction carry a singular purpose – to play a central role in developing experts in the field of architecture and urban planning.
Under the terms of this collaboration, "Baku City Residences" will provide individual scholarships to a group of students of Azerbaijan University of Architecture and Construction. These students, chosen based on established criteria, will also gain the valuable chance to obtain experience in different departments at "Baku City Residences."
It's important to note that "Baku City Residences" has a distinctive position and years of experience in Azerbaijan's real estate market. "Baku City Residences" offers modernity, convenience, and high-quality services to its residents, all in one place.
"Baku City Residences" is known for such projects as "Baku City Residences Olympic," "Baku City Residences Khatai," "Bayil Bay," and "Yacht Club Residences," featuring comfort and thoughtful design.