“Baku City Residence” şirkəti nüfuzlu “2023 - Beynəlxalq Biznes Müsabiqəsi”nin (International Business Awards) qalibi elan olunub və “STEVIE” Beynəlxalq Biznes Mükafatına layiq görülüb.
Azərbaycanın daşınmaz əmlak bazarında həyata keçirdiyi layihələr əsasında əhəmiyyətli təcrübə əldə etmiş “Baku City Residence” şirkəti nüfuzlu “2023 - Beynəlxalq Biznes Müsabiqəsi”nin (International Business Awards) qalibi elan olunub və “STEVIE” Beynəlxalq Biznes Mükafatına layiq görülüb.
Mükafat 2023-cü ilin oktyabr ayında Avropada təşkil edilən mərasimdə təqdim ediləcək.
Seçim zamanı ekspertlər “Baku City Residence” şirkətini Azərbaycanın daşınmaz əmlak bazarında tətbiq etdiyi innovativ yanaşmalar və bunun əsasında tutduğu mövqeyi, eləcə də imza atdığı beynəlxalq tərəfdaşlıq müqavilələri istiqamətindəki səyləri əsasında qiymətləndiriblər.
Bu ilki müsabiqə “Satış”, “Müştəri xidməti və əlaqə mərkəzi”, “Yeni məhsul və xidmət”, “Həll yolları təchizatçısı” və “Biznesin inkişafı” nominasiyaları üzrə keçirilib.
“STEVIE”  Beynəlxalq Biznes Mükafatına layiq görülən “Baku City Residence” müasir memarlıq üslubunda yaşayış kompleksləri təklif edir
Özünəməxsus yerə və zəngin təcrübəyə malik olan “Baku City Residence” (BCR)  şirkəti 10 ildən çoxdur ki, Azərbaycanın daşınmaz əmlak bazarında və sərmayə sahəsində layihələri ilə böyük nüfuz qazanıb. Səbəbi də onunla bağlıdır ki, zamanın tələblərinə uyğun inkişaf etmiş infrastruktura və müasir memarlıq üslubuna malik, yaşayış və biznes kompleksləri bazarında müxtəlif layihələr təqdim edir.
Düşünülmüş rahatlığı ilə seçilən “Baku City Residence Olimpik”, “Baku City Residence Khatai”, “Bayıl Bay”, “Yacht Club Residence” kimi layihələrə imza atan şirkət yerli və əcnəbi sakin və sərmayəçilər üçün müasir memarlıq üslubunda yaşayış və biznes kompleksləri təklif edir. Əsasən Bakı şəhərinin mərkəzində yerləşən, müştərilərin bütün tələb və istəklərini özündə cəmləşdirən, ən müasir, yüksək standartlara cavab verən yaşayış kompeksləri layihələrinin tikintisi və satışı həyata keçirilir.
“STEVIE” Mükafatının qalibi 200 nəfərlik münsiflər heyətinin səsverməsi ilə seçilir
“American Business Awards” mükafatının ilk təqdimatı 2002-ci ildə keçirilib. 2003-cü ildə isə “International Business Awards” təqdim edilib.
Dünya işgüzar aləmində mötəbər mükafatlardan biri olan “STEVIE”  Beynəlxalq Biznes Mükafatlarının sahibləri 200-dən çox nüfuzlu biznes eksperti, şirkət sahibi və iş adamlarından ibarət beynəlxalq münsiflər heyətinin səsverməsi nəticəsində seçilir.
ABŞ-da fəaliyyət göstərən “STEVIE Awards” təşkilatı tərəfindən keçirilən müsabiqənin missiyası nümunəvi təşkilatların profilinin yüksəldilməsi, mətbuat, işgüzar aləm və geniş ictimaiyyət arasında fərqlənən fərdlərin fəaliyyətinin qiymətləndirilməsidir. Məqsədi isə dünyanın müxtəlif ölkələrində uğur qazanmış şirkətlərin tanıdılmasıdır.
Satışlar və Müştəri Xidməti üzrə STEVIE Mükafatları (STEVIE Awards for Sales & Customer Service) dünyanın hər yerində müştəri xidməti, əlaqə mərkəzi, biznesin inkişafı və satış üzrə mütəxəssislər sahəsindəki nailiyyətləri qeyd edir.

Outstanding Achievement for ”Baku City Residence” Received the International ”Stevie” Award
The company, with its extensive real estate project experience in Azerbaijan, was recognized with the prestigious "2023 International Business Award" and the "STEVIE" International Business Award.
The award ceremony is planned for October 2023 in Europe. In the selection process, experts evaluated the company's position based on innovative approaches in the Azerbaijani real estate market and its international partnership efforts.
This year's competition had categories including "Sales," "Customer Service and Contact Center," "New Product and Service," "Solution Provider," and "Business Development."
The winner of the "STEVIE" International Business Award, "Baku City Residence" stands out for its contemporary architectural residential complexes.
With over a decade of experience and a prime location, "Baku City Residence" has garnered a strong reputation in Azerbaijan's real estate and investment sectors. This is due to their array of projects in the field of real estate, featuring advanced infrastructure and modern architectural designs that align with current demands.
Projects like "Baku City Residence Olympic," "Baku City Residence Khatai," "Bayil Bay," and "Yacht Club Residence" are known for their thoughtful comfort. The company offers modern complexes to both local and foreign residents and investors. These complexes are located in the heart of Baku city and correspond to the latest high standards, meeting all customer requirements.
"STEVIE" Award Winners Chosen by a Panel of Over 200 Individuals
The first "American Business Awards" took place in 2002, followed by the introduction of the "International Business Awards" in 2003.
The winners of the "STEVIE" International Business Awards are chosen through a voting process by an international jury of more than 200 influential business experts, company owners, and entrepreneurs.
The contest aims to spotlight the accomplishments of individuals and companies from various parts of the world within the realms of the media, business, and public.
The STEVIE Awards for Sales & Customer Service highlights the achievements of professionals in customer service, contact centres, business development, and sales on a global scale.